Skip to content

Bremžu kluču nomaiņa

Bremžu kluču nomaiņa ir kārtējais “vienkāršais un ātri izpildāmais” darbs, kuru veicot pa roku galam var izrādīties, ka pēc pavisam neilga laika viens no bremžu klučiem vai kā tos tautā sauc “kolodkām” ir nodilis. Kapēc tā? Atbilde ir vienkārša – tapēc, ka suports ir nepietiekoši labi kustējies vadīklās un nu tās ir ierūsējušas pavisam. Vai arī ir sācis klemmēt suporta virzulis. Šī suporta virzuļa vai vadīklu ierūsēšana ļoti bieži arī ir par cēloni bremžu sistēmas darbības nevienmērīgumam, ko bieži var redzēt tehniskās apskates “slimības lapā”.

Tapēc veicot šo vienkāršo operāciju Igrek R speciālisti pievērš uzmanību gan suporta virzuļa un vadīklu stāvoklim, un, ja nepieciešams, tad veic gumijas manžešu maiņu vai suporta vadīklu tīrīšanu un iesmērēšanu ar speciālu vara pastu.

Bremzu klucu nomaina 1 - vadiklu smeresana

Vēl viena lieta ir tāda, ka “aftermarketa” bremžu kluči ne vienmēr perfekti der suportā un reizēm tie ir jāpievīlē, vai vismaz jānoskrāpē krāsa to saskares vietā ar suportu, lai tie staigātu brīvi, bet ne pārāk brīvi, lai tie negrabētu braucot, teiksim, pa bruģi.

Bremzu klucu nomaina 2 - kolodku skrapesana

Reizēm savukārt ir jānovīlē no bremžu suporta rūsas slānis tajā vietā kur bremžu kluči stiprinās suportā. Pēc tam šīs vietas mēs iesmērējam ar augstas termoizturības silikonu vai arī ar speciālu vara pastu, lai bremžu kluči staigātu pa savām vadīklām viegli un tiktu aizkavēta šo vadīklu vietu rūsēšana, kas mūsu “sāļajās” ziemās ir normāla parādība. Silikons novērš arī to potenciāli iespējamo grabēšanu.

Bremzu klucu nomaina 3 - iesmere ar silikonu

Pašās beigās suporta bremžu kluču turošās skavas skrūves tiek iesmērētas ar speciālu “Loctite” līmi, lai novērstu to atskrūvēšanos. Tiesa gan daudzi ražotāji savus bremžu klučus komplektē ar jaunām skrūvēm, kuras jau no rūpnīcas ir iesmērētas ar šo pretatskrūvēšanās līmi.

Bremzu klucu nomaina 4 - loctite suportam

Beigās gribētos vēl piebilst,ka mūsu servisā šis process jums maksās tikai piecpadsmit līdz divdesmit eiro par abiem vienas ass riteņiem. Dažām mašīnām (vecajiem Galantiem, Audi A8) būs vēl biški dārgāk. Te gan jāatzīmē, ka ja būs jāveic suporta cilindrīša vai vadīklu nomaiņa vai remonts, tad tas jau būs papildus darbs,kas šajā cenā neietilpst, protams! Mēs piegādājam dažādu ražotāju bremžu klučus, bremžu diskus, bremžu lokus, suporta daļas un manžešu remontkopmlektus, kā arī bremžu atsperīšu remontkomplektus.