Skip to content

Dzesēšanas šķidrumi

Nelejiet man tosolu! Man vajag antifrīzu!

Ko gan tas patiesībā nozīmē un ar ko šie tehniskie šķidrumi atšķiras?

Laikam jāsāk ar to,ka šie abi šķidrumi ir bāzēti uz etilēnglikola bāzes un tiem ir kādas 20 praktiski vienādas pretputošanas, berzi un koroziju, kā arī vārīšanos samazinošu piedevu, kā arī ūdens un krāsviela. Vārds “tosols” ir zināms tikai bijušajā padomijā, bet nez kapēc ārzemēs ir tikai “Anti-freeze”. Jocīgi, vai tad viņiem tosola nav? Tiesa gan, kādreiz padomju laikos bija gan tosols, gan antifrīzs. Tikai to laiku antifrīzs, kurš vēl pavisam nesen tika liets “Ikarusu” dzesēšanas sistēmās bija veidots uz spirta bāzes, bija dzerams, bet pēc 100 gramu izdzeršanas varēja arī nepamosties, jo spirts bija metilspirts, kurš kā zināms, nav īpaši veselībai draudzīgs.

Tātad. Nu, kur tad ir tā radikālā atšķirība, ja jau vairākus gadus arī tosola sastāvā tiek iekļautas tās pašas alumīnija pretkorozijas piedevas, kuras antifrīza sastāvā? Atbilde ir vienkārša-galvenā atšķirība ir krāsvielā, jo tā iemesla pēc, ka patērētāji aizvien pieprasa “zaļo” dzesēšanas šķidrumu, vietējie ražotāji pievieno produktam vai nu zilo krāsvielu un tosola etiķeti vai arī zaļo un etiķeti, uz kuras rakstīts “Anti-freeze”.

Jā, bet vēl ir ārzemēs ražotais rozā antifrīzs! Ar ko tas atšķiras, izņemot kā ar to, ka tiek reklamēts kā ĪPAŠI alumīnija radiatoriem draudzīgs? Galvenokārt ar ūdens koncentrāciju tajā un līdz ar to ar sasalšanas temperatūru, kura parasti ir 18 grādi zem celsija. Par šo konkrētā toso…ēeee…antifrīza īpašību derētu padomāt pirms to lietot mūsu klimatiskās zonas apstākļos.

 

Dzesēšanas škidrumu cenas ŠEIT->

Dzesēšanas šķidrumi

Visplašāk izplatītākie ir sarkanās un zaļās krāsas antifrīzi. Mēs tos piedāvajam labas kvalitātes un pa ļoti pieņemamām cenām. Atšķirībā no tosola, antifrīzam ir specifiskākas piedevas, kas paildzina tā kalpošanas ilgumu un kvalitāti. Sarkanais antifrīzs savukārt izstrādāts vairāk priekš alumīnija blokiem. Lai gan pēdējos gados ražotais tosols īpaši kvalitātes ziņā neatpaliek no antifrīza, godigi sakot kvalitāte ir tāda pati kā lētākajiem antifrīziem, atšķiras tikai krāsa un nosaukums.

 

Antifrizs sarkans zalsZaļš antifrīzs

1 litrs – 2.50 Eur

5 litri – 9.50 Eur

Sarkans antifrīzs

1 litrs – 3 Eur

5 litri – 10 Eur

 

Tosols A40, jāatzist ir patreiz vispopulārākais dzesēšanas šķidrums. Stereotips, ka tosols ir zemas kvalitātes šķidrums priekš padomju tehnikas un nav jaucams kopā ar citiem dzesēšanas šķidrumiem, ir stereotips, kas neatbilst patiesībai. Mūsdienās ražotais tosols ne ar ko neatpaliek no lētākajiem antifrīziem, un ir droši jaucams ar tiem, jo gan antifrīza, gan tosola pamatā ir etilēnglikols.

Tosols

 

Tosols

1 litrs – 2.50 Eur

5 litri – 8.50 Eur

10 litri – 13 Eur

 

 

Augstākās kvalitātes antifrīzu no zemākās kvalitātes var atšķirt ar cenas līmeni. Ja antifrīzs būs ieverojamāki dārgāks kā parasti, tad ziniet, ka sadārdzinājuma pamatā ir piedevas, kas pielietotas attiecīgajam antifrīzam. Mums pārdošanā ir dzeltenas krāsas antifrīzs benzīna dzinējiem, kam ir ieverojamāki ilgāks kalpošanas ilgums nekā parastajam, kā ari sarkanais antifrīzs dīzeļa dzinējiem, ar specifiskām piedevām dīzeļdzinējiem.

Antifrizs dzeltens

 

Antifrīzs dzeltens

1.5 litri – 5.50 Eur

4 litri – 13 Eur

Antifrīzs sarkans

4 litri – 13 Eur

 

Pie mums iespējams iegādāties arī tosola koncentrātu līdz 80 grādiem aukstuma izturīgu. Tad katrs pats var izvēlēties sajaukšanas proporcijas pēc saviem ieskatiem.

Tosols koncentrats

 

Tosola koncentrāts

1 litrs – 5 Eur

5 litri – 20 Eur

 

 

 

Piedāvājam iegādāties Somijā ražotu ziemas logu tīrāmo šķidrumu “King -20” par pazeminātu cenu! Atšķirībā no vietējā šķaidijuma šķidruma tas nesasalst pie -10, un neož pēc tehniskā spirta. Varbūt tas ietaupīs kādu nepatīkamu brīdi pūšot alkometrā.

Logu skidrums

 

Logu šķidrums

5 litri – 3 Eur